JAVNI NATJEČAJ

KLASA:602-03/18-035/06

URBROJ:251-108-18-04

U Zagrebu, 17.10.2018.

Na temelju članka  40. Zakona o ustanovama i članka 126. i 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i članka 57 Statuta škole, Školski odbor Gornjogradske gimnazije raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

za imenovanje ravnatelja škole

Ravnatelj školske ustanove mora ispunjavati nužne sljedeće uvjete:

1) završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

a) sveučilišni diplomski studij ili

b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili

c) specijalistički diplomski stručni studij;

d) položen stručni ispit za učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika osim u slučaju iz članka 157. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona.

2) uvjete propisane člankom 106. ovoga Zakona,

3) najmanje osam godina radnog iskustva u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Uvjeti: prema članku 126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz prijavu na natječaj kandidati trebaju priložiti (izvornik ili presliku dokumenata):

– životopis

– domovnicu

– diplomu, odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi

– potvrdu o položenome stručnom ispitu (ako su radni odnos zasnovali nakon 12. ožujka 1994. godine)

– uvjerenje o nekažnjavanju u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 30 dana)

– potvrdu školske ustanove o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa

– program rada za mandatno razdoblje

-  potvrdu ili elektronički zapis HZMO-a o radnom iskustvu

pisanu suglasnost kandidata prema kojoj Gornjogradska gimnazija može pribaviti uvjerenje o podacima iz kaznene evidencije kao dokaz da kandidat nije pravomoćno osuđen za neko od kaznenih djela navedenih u članku 106 Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju posebnog zakona, u prijavi su dužni pozvati se na to pravo te dostaviti dokaze o priznavanju posebnog statusa, te dokaz o načinu prestanka radnog odnosa kod prethodnog poslodavca.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17), uz prijavu na natječaj dužni su priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Svi zaprimljeni osobni podaci iz zamolbi kandidata prikupljaju se i obrađuju isključivo u svrhu provedbe natječaja te se potom arhiviraju i neće se više koristiti za drugu svrhu, a kandidati podnošenjem zamolbe pristaju na navedeno, sve u skladu s Uredbom o zaštiti osobnih podataka.

Na natječaj se mogu javiti kandidati oba spola.

Ravnatelj se imenuje na pet godina.

Rok za podnošenje prijava kandidata je osam dana od objave natječaja.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Prijave s potpunom dokumentacijom dostaviti na adresu:

Gornjogradska gimnazija, Zagreb, Trg Katarine Zrinske 5., s naznakom: »Natječaj za ravnatelja – ne otvarati«.

O rezultatima natječaja kandidati će biti pisano obaviješteni u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

Gornjogradska gimnazija, Zagreb

Maja Vulić, predsjednica

Školskog odbora

Pobjednica ovogodišnjeg adventskog kalendara je E.R. iz 1.c. Osvojila je slobodan dan po izboru i tri tjedna odgovaranja po dogovoru. Čestitamo!

« Siječanj 2019 »