VIJEĆE UČENIKA GORNJOGRADSKE GIMNAZIJE

U rujnu članovi Vijeća učenika naše škole bili su na izletu u Samoborskom gorju u pratnji ravnatelja Nenada Polondaka, pedagoginje Maje Vulić i profesorice Snježane Liović. Želja nam je bila da se učenici bolje upoznaju i zajedničkim snagama osmisle plan i program rada za ovu školsku godinu. Svi ciljevi su ostvareni na veliko zadovoljstvo učenika i profesora. Naše fotografije će vam dočarati djelić atmosfere.

Krenuli smo autobusom do Smerovišća, a onda laganim hodom kroz šumu do planinarskog doma Cerinski vir gdje smo se okrijepili izvorskom vodom i krenuli na posao. Prva radionica, pod vodstvom naše pedagoginje, imala je za svrhu upoznavanje članova vijeća. Zatim su održane dvije radionice u organizaciji udruge Ekosspiritus koja vodi ovaj planinarski dom: Tenki kolač i Seljački dan. Učenici su  u dvije grupe dobili svoje zadatke. Prva grupa je obukla narodne nošnje samoborskog kraja i otišla u voćnjak brati jabuke. Naučili su i isprobali kako su se nekada nosile košare na glavi za prenašanje plodova. Druga grupa je zamijesila tijesto za štrudlu, ribala jabuke, razvaljala tijesto i napravila štrudlu koja je kasnije bila poslužena kao desert za ručak.

Prije ručka uslijedila je šetnja do Cerinskog vira u blizini planinarskog doma.

Nakon ručka održana je konstituirajuća sjednica Vijeća i prvi sastanak na kojem su učenici upoznati s dosadašnjim radom Vijeća. Kroz grupni rad i diskusiju učenici su dobili priliku da sami predlažu aktivnosti i mjere za unapređenje boravka učenika u školi, humanitarne akcije koje žele provesti, ideje za obilježavanje Dana škole, Otvorenog dana te manifestacije Dojdi osmaš.

objavio: Nenad Polondak   datum: 5. 10. 2018.

Pobjednica ovogodišnjeg adventskog kalendara je E.R. iz 1.c. Osvojila je slobodan dan po izboru i tri tjedna odgovaranja po dogovoru. Čestitamo!

« Siječanj 2019 »